ForumAilesi.Com

Geri Git   ForumAilesi.Com > ForumAilesi - Aileden > Öneri - İstek - Şikâyet Alanı

Öneri - İstek - Şikâyet Alanı ForumAilesi üyeleri, forumdaki her türlü önerisini ve rahatsızlığını buradan dile getirebilir. Getirmelidir de.


Uyanın Forum Sakinleri

ForumAilesi üyeleri, forumdaki her türlü önerisini ve rahatsızlığını buradan dile getirebilir. Getirmelidir de.


Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree9Beğeniler
  • 1 Post By Rosemary
  • 1 Post By Furkan
  • 4 Post By Regex
  • 1 Post By Furkan
  • 2 Post By Kaf Dağı

  
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 11 Şubat 2018   #1
 
Rosemary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Uyanın Forum Sakinleri

Başlıkda Belirttigim Gibi Herkez Forumdan Elini Etegini Çekmiş.
Forum Canlanması Lazım Tasarımdan Başlanmalı Güzel Bir Tasarımla Yeniden Doğmak Lazım.
Regex bunu beğendi.
Rosemary isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11 Şubat 2018   #2
 
Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Yanıt: Uyanın Forum Sakinleri

Tasarım gayet hoş aslında @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] güzel iş çıkarmış.
Regex bunu beğendi.
Furkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11 Şubat 2018   #3
Umursamaz tavrımın, hastası olunuz..
 
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Yanıt: Uyanın Forum Sakinleri

Bunun böyle olmasının iki ana nedeni var.

1) Vakitsizlik
2) Forumların popülerliğini yitirmesi

- Vakitsizlik:
Üniversitede okuduğum yıllar benim açımdan çok rahat geçti. Hukuk fakültelerini bilirsiniz, çoğu derse devam zorunluluğu yoktur. Yani başka bir deyişle yoklama alınmaz, vize ve final sınavlarında başarılı olmanız o dersten geçmeniz için yeterlidir. Ben de bu durumu sonuna dek kullanıp adam akıllı okul yüzü görmüyordum. Bir yandan freelance yazılım, SEO ve web güvenlik işleri yapıyordum. Okul uzatmalı olarak bitti. Geçtiğimiz haftaya dek 1 yıllık avukatlık stajımın ilk 6 ayını oluşturan adliyede geçti. O da rahattı, haftada bir imza atmaya gidiyordum.

Ama şimdi avukat yanında staj yapıyorum. Hafta içi her gün sabah 9'da büroda olup akşam 7'de çıkıyorum. Ofis arkadaşlarımın bazıları (tek stajyer benim) mesaiye kalabiliyorlar. İş çok ve hazırlanması gereken raporlar, sözleşmeler, dilekçeler, takipler; girilecek duruşmalar derken her an çalışma durumu var.

Bu yoğun temponun içine girmiş olmayı daha sindirmemişken yine önemli bir karar aldım ve hafta sonum da doldu. Devam etmek durumunda olduğum bir kurs var ve nisan sonuna dek hafta sonları da vaktim yok.

Forumun diğer kurucusu @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] ablam zaten sürekli yoğun tempoda çalışıyor. Forumu kurarken de böyleydi, zaten varlığı dışında ondan çok fazla bir beklentim yoktu. Evine, eşine zaman ayırması gerekiyor kalan zamanında. O yüzden işte olduğu saatlerin dışında forumda göremezsiniz. Girerse ben kızarım zaten.

Adminlerimden @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] de yuva kurdu, yakında baba olacak. Yine o da yoğun olarak çalışıyor. Ona da kalkıp forumla ilgilen Remzi diyemem. @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] dostum zaten foruma en büyük emeği gösteren kişidir. Fırsat buldukça forumla ilgileniyor. Bizim için durum buyken, ondan da fazlasını yapmasını umamam.

- Forumların popülerliğini yitirmesi:
Forumlar bundan 10 yıl önce çok aktif ve gerçekten internetin nabzını tutan yerlerdi. Hâlâ o eski günlerin özlemiyle; @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!], @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] vb. eski dostlarımla geçmişi yad eden iç çekmeli sohbetler yaparız. Eskiler zaten o yıllarda neler yaptığımızı bilir. Ama ne yazık ki forumculuk kültürü gelişmekte olan teknoloji karşısında hezimete uğradı. Bugün 2007-2008'lerde binlerce çevrimiçi üyenin; gönüllü olarak etkileşimde bulunduğu forumların çoğu kapandı, bazısı çöp oldu; bazılarına da sahibi bile girmiyor. Ayakta kalabilenler yalnızca R10 gibi webmaster ve para kazanma konusunda pazar oluşturan, DH gibi ürün ve donanım üzerine olan yerler. Bana şu an çerez hilesi yapılmamış olup, aynı anda 50 üyenin etkileşim gösterdiği bir tane genel forum sayamazsınız. Eskiden insanlar forumlarda rütbe almak için, yönetici olmak için özgün yazı yazarlardı. O kuşak şimdi işi öğrendi, çoğu blogger oldu. Yeni gelen nesil de forum ne yia deyip YouTuber, sosyal medya fenomeni falan oluyor. Yani kısacası artık insanlar, interneti adını (gerçek ad-soyad) duyurma ya da para kazanma mecrası olarak görüyor. Bir takma adın moderatör veya admin olarak gözükmesi internet kullanıcılarının içinde bir heves uyandırmadığı gibi o devir kabul etmesek dahi artık geçti. Ekşi Sözlük gibi bugün tüm Türkiye'de tarzıyla, özgünlüğüyle, formatıyla ve hiçbir dönem bozulmayan çizgisiyle hâlâ yazılı iletişimde tutunabilen bir mecra var ama zaten o da bir forum sitesi değil. Bakın bir tek ekşi'yi sayabildim, ikinci bir örnek veya bir genel forum yok.

Eğer 10 yıl öncesinde olsaydık ben burada düzeni, sistemi kurardım; forum kendi kendine işlerdi. Vakitsizlik de forumun aktifliği için sorun unsuru sayılmazdı. Ama artık bakarsanız ayakta kalmaya çalışan genel forumların hepsiyle de bizatihi sahipleri, adminleri ilgilenip yeni gelen üyeyi kazanmaya çalışıyor. Eskiden admine gönderilen özel ileti yanıtlanmazdı, forum admini dediğin zaman kendini tanrı zannedenler vardı, üyelere köpek çekip artistlik yapmak modaydı. Artık arz yok, talep de yok.

Durum böyle olunca bizim yapabileceğimiz pek bir şey de kalmıyor. Uzun bir yazı oldu ancak bu yazdıklarım fazlaca kişi tarafından okunacaktır. Yalnızca forumdaki kişiler için değil, genel olarak herkes için realist yaklaşımlar getirmek istedim. Konuyu kapatmayacağım, fikri olan arkadaşlar yazabilir. Fırsat buldukça konuya yazılacak tüm yorum ve önerileri yanıtlamaya çalışacağım.

Şunu da belirterek sonlandırayım. Bu forum her ne olursa olsun açık kalacak. Eski günleri özleyen, bir forumda vakit geçirmek isteyen herkese kapımız açık. Süresiz lisansımız, kaliteli bir web hostingimiz var. Her yıl domain ve hosting süresini uzatmak problem değil. Eğer ivme kazanırsa VDS'e geçerim, burası bu şekilde devam eder. Tasarım genel olarak beğenildi, arayüzü ve vBulletin 3 olan sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünkü XenForo ya da farklı bir CMS kullanmak da yukarıda yazdıklarıma çözüm değil.
Dua ', erhan1907, Abyss ve 1 kişi daha bunu beğendi.
__________________
  • When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Regex isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11 Şubat 2018   #4
 
Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Yanıt: Uyanın Forum Sakinleri

Vakitsizliğini geçtim eskiden forumu açıp bıraksan bile kendiliğinden insanlar paylaşım yapardı. Bunun sebebi tamamen 2 numaralı seçenek. Artık kimse forumlarda gezmiyor. Şahsen ben bile girmeye üşenir hale geldim.
Regex bunu beğendi.
Furkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 12 Şubat 2018   #5
 
Kaf Dağı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Yanıt: Uyanın Forum Sakinleri

Bence forum bomboş kalmış değil sadece bu forumdaki insanlar çoğu zaman vakit bulamadıklarından çoğu iş güçle uğraşmakta ve evi barkı olan evli olan yani o yüzden olamıyoruz amma velakin şudur ki @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] ve @ dua ‘ candır benim için o yüzden elimde fırsat buldukca burda duruyorum ve ekip değil dost meclisi olarak görüyorum kim yetki isterse yada yetkili arama peşinde konu açma peşinde olmamaktadır yani şöyle dost denilen insanların olduğu meclisde olmasını istedikleri için bu mekan açıldı
@[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] yukarıda açıkladığı gibi ben bu adamı tanıdıüım günden beri hile olayına girmiyor sağlam yapıyo ama uzun sürmesi ise hilesiz olmasından kaynaklanıyor bide bu adam avukat ne ypsın daha ellemeyin taze avukatımı

Diyeem o ki cansız gözüksede mekanımız ölmez öldürmeyiz çünkü eski dostlarız biz
Regex ve Dua ' bunu beğendi.
Kaf Dağı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
forum, sakinleri, uyanın


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri

Gönderme Kuralları
Konu açma yetkiniz yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti ekleme yetkiniz yok
Mesaj düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cyb - Gelişmiş Forum İstatistikleri Rosemary vBulletin 2 08 Şubat 2018 16:45
Forum Butonları Hakkında Regex Forum Duyuruları 6 02 Ekim 2017 21:52
En Güzel Çocuk, Bebek Avatarları, Tatlı Çocuk Resimleri, Forum Çocuk Avatarları Dua ' Avatarlar ve İmzalar - Gif Dünyası 7 22 Şubat 2017 13:17
Forum Kimliğim Dua ' Aileye Hoş Geldin! 0 21 Şubat 2017 12:42


Forum saati GMT +3 olarak seçilmiştir. Şuanki saat: 15:52.


Yazılım: vBulletin® - Sürüm: 3.8.4
Yazılımın telif hakkı sahibi: Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

ForumAilesi, lisanslı yazılım kullanmaktadır.
Kurucu ve proje sahibi: Dua '
Tasarım ve kodlama: RegexYASAL UYARI:
ForumAilesi.Com, içerik sağlayıcı bir forum sitesidir. İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki 5651 sayılı kanunun, içerik sağlayıcılar hakkındaki hükümleri düzenlediği dördüncü maddesi uyarınca; içerik sağlayıcı, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur. Ancak aynı maddenin ikinci fıkrasına göre, içerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Dolayısıyla her katılımcımız yaptığı paylaşımlardan, kendi yazdığı yorumdan fiilen sorumludur.
İçerik sağlayıcı niteliğini haiz forum sitemiz üzerinde, hukuka aykırı gördüğünüz içeriklerin bildirimlerini iletişim bağlantısından bizlere iletirseniz en geç iki (2) iş günü içerisinde hukuk birimimizce gerekli inceleme, gerekiyorsa işlem ve tarafınıza dönüş yapılacaktır.
Yapılan paylaşımların ve paylaşımlara yazılan yorumların IP kayıtları teknik ekibimizce tutulmakta olup, yasa ihlâlleri hakkında makul şüphenin oluşması durumunda bu veriler kolluk makamlarıyla paylaşılacaktır.