Serbest Kürsü Saygı ve sevgi çerçevesinde her telden çalabileceğiniz alandır.


Regex | Kişisel Bildiri

Saygı ve sevgi çerçevesinde her telden çalabileceğiniz alandır.


Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree11Beğeniler
  • 6 Post By Regex
  • 2 Post By Dua '
  • 1 Post By Kaf Dağı
  • 2 Post By BuYuCu

Alt 15.Aralık.2017   #1
Umursamaz tavrımın, hastası olunuz..
 Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kaydolma Tarihi: 11 Şubat 2017
Mesajlar: 864
Konular: 79
Alınan Beğeni: 628
Verilen Beğeni: 337
Seslenildi:: 125 Mesaj
Etiketlendi: 4 Konu
Tecrübe Puanı: 3
Regex yeni tanınıyor.
@Regex
Exclamation Regex | Kişisel Bildiri

Regex | Kişisel Bildiri

Merhaba,

Bu yazı içerisinde elbette kendimi anlatmayı hedeflemiyorum. Kısaca değinmem gerekirse, 2005 yılından beri aktif forum kullanımı gerçekleştiriyorum. İlk olarak vBulletin ile teknik anlamda 2007 yılında tanıştım. O yıldan bugüne dek -yani yaklaşık 10 yıldır- irili ufaklı birçok projede ya kurucu-lider olarak ya da teknik admin-developer olarak yer aldım. Çocukluğuma uzanan dönemde geçmişim daha ziyade IRC sunucularına, mIRC Scripting coderlığa dayanır. Ancak burada forumlar bağlamında ele alacağım.

2009 yılından bugüne dek birçok insanı deyim yerindeyse yetiştirdim. Çocuk yaşta bana "hocam", "usta", "abi" denilmesi aslında belki tuhaftı. Ancak bunu yadırgamadım. Ama insanların nankörlüğünü de o yıllarda tanıdım. Aslında benim için güzel bir hayat tecrübesi oldu diyebilirim. Çünkü birçok insan iş dünyasına dahil olduktan sonra bu evreleri yaşar, görür. Öğrencilik evrelerinde yaşama dair çoğu şeye toz pembe bakmanın mutlu sarhoşluğuyla hayatı anlamlandırmak uzak gelir. Gerek yöneticilik, gerekse gerçek hayat senaryosu bakımından çoğu şeyi yaşayıp gördüm. Birçok insan beni "kurnaz", "ukala", "çıkarcı" vb. şekilde tanır. Ama aslında -tek çocuk olmamdan da dolayı- değer verdiğim insanlara çok çabuk güvenebilen ve bunun sıkıntısını tahmin dahi edemeyeceğiniz derecelerde çekmiş biriyim.

Bazı platformlarda görüyorum, yaşı bilmem kaç olmuş ama benim yetiştirdiğim; duyuru tarzıma kadar kopyalayan, vBulletin için şu iyidir/bu kötüdür gibi söylemlerimi ideoloji haline getirip, iki satır kod yazmayı bilmeyen ama kendini "Developer (GELİŞTİRİCİ)" ekleten, üstüne bir de utanmadan laf sokmaya çalışan şerefsizler var. Onlara gülüp geçiyorum. Neden bilir misiniz? Çünkü bazen gülmek, en iyi olandır..

Şimdi asıl konumuza dönelim. Orta büyüklükteki bir platformda teknik admindim, bilirsiniz. Uzun süredir devam eden ilişkimi sona erdirdik ve buna bağlı olarak o forumdaki görevimi de tamamen kendi isteğimle bıraktım. Kimseyle bir sorunum yok. Kimsenin de kötülüğünü dilemem. Çeşitli zamanlarda bazı arkadaşlar bana ulaşıp; değişik değişik soru kalıpları yöneltiyor. Bu durum beni esasen rahatsız etmeye başladı. Hayır, Ozan Güven'in röportajındaki gibi bir çıkış yapacak değilim. Ama burada magazin programı çekmiyoruz, değil mi? Kimsenin yaşantısı, ilişkisi, kararları dedikodu malzemesi olmamalı. Bu şimdi için de böyle, ilerisi için de böyle olacaktır. Sonuçta hayat, hiçbir şeyin garantisi yok. Yarına çıkacağımızın bile. Benim kimseye kırgınlığım veya kimseyle bir sorunum yok. Algısal manipülasyon planlarınızı, motivasyonlarınızı çok rica edeceğim, başka kişilere ya da konulara yönlendirin.

"Abi hayırdır?"
"Ne oldu?"
vs.

Kimsenin kalbini kırmak istemiyorum. Böyle şeylerle artık bana gelmeyin. Beni merak eden varsa yerim burası. Gelirsiniz, iki muhabbetimizi ederiz. Sanaldan ciddi anlamda sıkılmış durumdayım. Eğer istesem burayı Google üzerinde akla gelebilecek bütün arama sonuçlarında ilk sıralara getiririm, duymayan kimse de kalmaz haliyle. SEO konusunda yaptıklarımızı bilen bilir. Ancak burayı @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] (ki öz ablam gibidir) ile birlikte, tamamen nostaljik bir amaç doğrultusunda, çekirdek bir aile gibi olmasını isteyerek kurduk. Buranın büyüme gibi bir hedefi olursa, bunu çok rahat bir şekilde zaten gerçekleştiririm. Ama şu an için böyle bir stratejimiz yok. Burası ne olursa olsun açık kalacaktır. Amacı dedikodu olmayıp, gerçekten beni merak eden varsa başımın üstünde yeri var. Diğer türlü düşünen arkadaşlar lütfen şansını başka kapılarda denesin. Benden onlara ekmek çıkmaz.

Çoğu kişinin bildiği üzere hukuk fakültesinden mezun oldum. Şu an avukat stajyeriyim. Adliye stajım rahat geçiyor. Malum, bazen haftada bir defa gitmek yetiyor. Ama ikinci 6 aylık süreçte başarılı bir avukatın yanında stajımı sürdüreceğim. Bu yüzden eskisi gibi vaktim de yok. Kimsenin entrikasını bertaraf edecek, kimseye bir şey açıklayacak mecalim ya da vaktim yok inanın.

Herkese sevgiler, saygılar..

Dua ', Kaf Dağı, Dea Dia ve 3 kişi daha bunu beğendi.Kullanıcı Kişisel İmzası
  • When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Regex isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 15.Aralık.2017   #2
 Dua ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kaydolma Tarihi: 12 Şubat 2017
Mesajlar: 1,927
Konular: 743
Alınan Beğeni: 237
Verilen Beğeni: 484
Seslenildi:: 70 Mesaj
Etiketlendi: 2 Konu
Tecrübe Puanı: 4
Dua ' yeni tanınıyor.
@Dua '
Standart Yanıt: Regex | Kişisel Bildiri

Bu konunun özeti için çok güzel bir lafım var; İt ürür kervan yürür. Bende çok kısa zaman önce milletin söyledikleri ile hareket etmemem gerektiğini öğrendim. Bazı şeyler yaşanır ve biter. Buna da kader derler. Kader evet birazda insanların elindedir. Ama bazen yapacak bişey olmadığında tek çare susmaktır. Asıl amacı senin için endişelenmekse gelsinler.
Birazcık karşısındaki insana saygı duymayı bilmek güzel bir şeydir. Herkese tavsiye ederim.

Yanındayım kardeşim.
Her daim.

Regex ve Kaf Dağı bunu beğendi.Kullanıcı Kişisel İmzası
Dua ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 16.Aralık.2017   #3
 Kaf Dağı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kaydolma Tarihi: 27 Mart 2017
Mesajlar: 120
Konular: 4
Alınan Beğeni: 67
Verilen Beğeni: 87
Seslenildi:: 7 Mesaj
Etiketlendi: 0 Konu
Tecrübe Puanı: 3
Kaf Dağı yeni tanınıyor.
@Kaf Dağı
Standart Yanıt: Regex | Kişisel Bildiri

Gardaşım tek tek okudum ben sevgiliden daha öte gardaş dediğimden kazık yemişim o yüzden gardaşım @dua ‘ canonunda dediği gibi it ürür kervan yürür salla senin ne olduğun belli bana neler denmedi aşıkta kardaş ayağına yatmasına varana kadar dedi hatta ağza alınmıyacak şeyler dahi denildi ama aldırış etmedim öz gardaşız ya o yüzden görmedim işte ne oldu ortada kalan ben kazık yiyen ben çoğu insanlarla küs olan ben oldum yine kayboldu gitti kendisi işte gardaşım diyecem odur ki sen sağlam bir avukat olacaksın yolun uzun gardaşım takma boşver sanal eğlenmeye bak ben ve ebru senle tanışmadan önce tanıyordum beni bişir dost denildim mi gardaş denildim mi akan sular durur o yüzden yanındayız haaa öyle sanal yanındalık değel gerçek yanıldalık boşver herkes yoluna bakar sıkma canını ben burdayım kılıcımla gelirirm höyt yapr herkes kaçar

Regex bunu beğendi.


Kaf Dağı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19.Aralık.2017   #4
TombuL Dunyam
 
Kaydolma Tarihi: 18 Aralık 2017
Mesajlar: 100
Konular: 3
Alınan Beğeni: 23
Verilen Beğeni: 34
Seslenildi:: 7 Mesaj
Etiketlendi: 0 Konu
Tecrübe Puanı: 2
BuYuCu yeni tanınıyor.
@BuYuCu
Standart Yanıt: Regex | Kişisel Bildiri

Merhaba ongun

Normalde bu konuya yorum yapmak istemezdım yada şöyle söyleyeyim yapmayacakdım . Dun gece bir arkadasımın bana gösterdiği yazıyı suan inceledim ve senınde affına sığınarakdan bir kelıme bende yazmak isterım.


Daha dune kadar canım kardesım dostum dediklernden kım var dön arkana bak @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] insanların karekterını dusunce oğrenıyoruz .

Aldırma kımselere emin ol haklı haksız meydana cıkıyor zamanla sen yeterkı bildiğin doğrulardan sasma . İnsanlar çiğ süt emmısdır.

Acaba Ayrılsalar bana bır pay dusermı dığen acızlerın yasadiği dunyada malasef yasıyoruz . İnsanlar nedense gecmıslerını unutuyorlar abı abla kardes dost arkadas kavramının ne demek olduğunu şuan ilkkokul cocuları bile öğrenmısken nedesen Kazık kadar adamlar öğrenemediler ve öğrenmeyıde hıcbır zaman sanırım istemediler.

Bu gözler neler gördu neler okudu hatta bu can neler yasadı az cok bazı seylerı bılıyorsun. Tabıkı keske daha ıyı olsaydınız daha mutlu olsaydınız ama bazı seyler elımızden gelmediği için sadece nasip kader değip cekılıyoruz. inan ALLAH şahıdım olsun bunu ilk gun öğrendiğimde uzuldum. Ama dediğim gıbı elden birsey gelmıyor malasef sadece üzülüyoruz olmasaydı keske dıyoruz.

Daha dune kadar (2012 irc tabanlı forum sıtesınde ve bazı ortak projelerde ve en yakın zamanda Mirc tabanlı sıte için beraber caliştiğinız ) senın ıcın dolaylı olarak Övucu sozler soyleyen sahısın ben ne M*l olduğunu (2014 de ayrıldığim kız arkadasıma yaptiği AHLAK`sizlikdan dolayı ) anlamısdım .

O yuzden bazı dengesız sapkın kişilerin sözlerını ciddiye alipda kendınızı harap etmeyınız derim .

Kıme ne sızın ilişkınızden baskasına kımı ne alakadar eder X `y ilişkısı bu kadar aciz olmayın kısılık bozukluğu yasamanızı anlarım ama karektersız olusunu asla anlamam .

Regex ve Kaf Dağı bunu beğendi.


BuYuCu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

HAKKIMIZDA
Yazılım: vBulletin® - Sürüm: 3.8.4
Yazılımın telif hakkı sahibi: Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

ForumAilesi, lisanslı yazılım kullanmaktadır.


YASAL UYARI

ForumAilesi.Com, içerik sağlayıcı bir forum sitesidir. İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki 5651 sayılı kanunun, içerik sağlayıcılar hakkındaki hükümleri düzenlediği dördüncü maddesi uyarınca; içerik sağlayıcı, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur. Ancak aynı maddenin ikinci fıkrasına göre, içerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Dolayısıyla her katılımcımız yaptığı paylaşımlardan, kendi yazdığı yorumdan fiilen sorumludur.
İçerik sağlayıcı niteliğini haiz forum sitemiz üzerinde, hukuka aykırı gördüğünüz içeriklerin bildirimlerini iletişim bağlantısından bizlere iletirseniz en geç iki (2) iş günü içerisinde hukuk birimimizce gerekli inceleme, gerekiyorsa işlem ve tarafınıza dönüş yapılacaktır.
Yapılan paylaşımların ve paylaşımlara yazılan yorumların IP kayıtları teknik ekibimizce tutulmakta olup, yasa ihlâlleri hakkında makul şüphenin oluşması durumunda bu veriler kolluk makamlarıyla paylaşılacaktır.
Sitemap
1, 246, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 226, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 171, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 252, 247, 248, 249, 250, 251, 253, 254, 256, 255, 257, 258, 259, 260, 261, 262,